Chciałabyś, by zapach nałożony rano był wyczuwalny przez (niemal) cały dzień? Co prawda za trwałość perfum w dużej mierze odpowiada stężenie zawartych w nich olejków, ale możesz zastosować parę prostych trików, by przedłużyć czas ich utrzymywania się. Jakich? Kilka wskazówek znajdziesz poniżej.

Sposoby na wzmocnienie zapachu i przedłużenie trwałości perfum

  • Aplikuj perfumy na nawilżoną skórę

Zapachy o wiele dłużej trzymają się na nawilżonej skórze, dlatego przed ich nałożeniem, dobrze jest wetrzeć w ciało balsam lub krem, najlepiej o neutralnym zapachu (by nie kłócił się z aromatem perfum) albo o tej samej nucie zapachowej, co wybrana przez ciebie kompozycja.

Świetne efekty daje też rozpylanie perfum na wilgotną skórę, tuż po kąpieli/prysznicu. Pod wpływem ciepła pory skóry rozszerzają się, a wtedy olejki zapachowe mogą głębiej w nią „wniknąć” i zapach nie ulatnia się tak szybko.

  • Nakładaj perfumy w odpowiednich miejscach

Wyższa temperatura intensyfikuje uwalnianie się zapachu, dlatego też poleca się perfumować strategiczne partie ciała. Najlepszy wybór to zgięcia łokci, nadgarstki, dekolt, kostki, ponieważ w tych miejscach skóra – przez to że cieńsza, a krew pulsuje tuż pod nią – jest cieplejsza od reszty.

sposoby na to, by przedłużyć trwałość perfum
Na zdjęciu: woda toaletowa Eclat Femme Weekend, woda perfumowana Infinita, perfumy Giordani Gold Essenza
  • Używaj produktów z tej samej linii zapachowej

Warstwowe nakładanie zapachu (layering) utrwala aromat i przedłuża czas jego uwalniania się. Dlatego też do sprzedaży wprowadzane są produkty uzupełniające o tej samej nucie zapachowej co perfumy. Jeśli tylko masz taką możliwość, zaopatrz się w nie. Wzmacnianie trwałości perfum możesz rozpocząć już podczas kąpieli, używając dedykowanego żelu pod prysznic, a później zintensyfikować efekt, stosując balsam lub krem oraz perfumowany dezodorant/spray do ciała. Kilka propozycji takich zestawów znajdziesz poniżej:

Love Potion

Amber Elixir

Giordani Gold Essenza

Divine

Feel Good Loved Up

wskazówki na wzmocnienie i przedłużenie trwałości zapachu
Woda toaletowa i żel pod prysznic z serii Feel Good Loved Up

Wybieraj produkty o wyższej koncentracji olejków zapachowych

Zawartość olejków zapachowych w kompozycji ma wpływ na czas jej utrzymywania się. Im większe ich stężenie, tym zapach jest trwalszy. Ze względu na najniższą zawartość olejków najszybciej ulatniają się mgiełki (choć na lato są idealne, bo przy wysokich temperaturach nie męczą nosa ani otoczenia) i wody kolońskie. Tuż za nimi plasują się wody toaletowe, których trwałość dochodzi do 4-5 godzin. Natomiast najdłużej utrzymują się na skórze wody perfumowane (do 9-10 godzin) oraz perfumy (powyżej kilkunastu godzin).

Nie bez znaczenia są także nuty zapachowe, jakich użyto do stworzenia kreacji. Zapachy ciężkie, orientalne, korzenne, o nutach szyprowych są mocniejsze i o wiele trwalsze niż te na bazie świeżych, wodnych nut czy akordów owocowych. Jeśli więc szukasz perfum, które będą wyczuwalne przez długi czas, zdecyduj się na te z pierwszej kategorii.

Spryskaj włosy zapachem

Włosy są świetnym „nośnikiem” zapachu – długo go utrzymują i pod wpływem ruchu stopniowo uwalniają, potęgując woń perfum nałożonych na ciało. Wykorzystaj to i jeśli nosisz rozpuszczone włosy, spryskaj je ulubioną kompozycją, a jej zapach będzie ci towarzyszył jeszcze dłużej.

triki na przedłużenie trwałości perfum
Na zdjęciu: woda perfumowana Amber Elixir, woda perfumowana Giordani Gold Essenza Sensuale, perfumy Eclat Mon Parfum

Na koniec dodam tylko, że nos przyzwyczaja się do aromatów i te, które codziennie i stale do niego docierają, z czasem zaczyna „ignorować”. A więc to, że ty nie czujesz zapachu, wcale nie musi oznaczać, że nie jest on wyczuwalny dla innych. Miej to na uwadze, jeśli po raz kolejny w ciągu dnia zechcesz spryskać się ulubionymi perfumami.

Stosowałaś już wcześniej któryś z tych sposobów? A może masz swój ulubiony trik na to, by przedłużyć trwałość perfum, a nie znalazł się w tym zestawieniu? Podziel się nim w komentarzu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdziesz mnie też na Instagramie!

Kontakt

    Treść wiadomości


    Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych w celach kontaktu